Достапни линкови

Виена: Продолжуваат разговорите меѓу Белград и Приштина


Во Виена денеска продолжуваат преговорите меѓу Белград и Приштина за планот за Косово на специјалниот пратеник Марти Ахтисари со расправа за верското и културното наследство. Со планот на Ахтисари се предвидува на Српската православна црква да и биде обезбедена дополнителна заштита.
XS
SM
MD
LG