Достапни линкови

Виена: Продолжуваат преговорите меѓу Белград и Приштина


Во Виена денеска продолжуваат преговорите меѓу Белград и Приштина за планот на специјалниот пратеник на Обединетите Нации Марти Ахтисари за идниот статус на Косово. На дневен ред е анексот за децентрализацијата.
XS
SM
MD
LG