Достапни линкови

Рим: Подршка за Романо Проди


Лидерите на левиот центар во Италија го подржаа Романо Проди да остане на чело на владата. Тие и изразија подршка на неговата надворешно политичка програма вклучително военото присуство во Авганистан. Токму поради недовербата во Сенатот за ова прашање, Проди понуди оставка. Сега претседателот Џорџо Наполитано треба да реши дали на Проди ќе му довери нов мандат или ќе бара ново гласање за доверба на старата влада.
XS
SM
MD
LG