Достапни линкови

Истанбул: Доживотен затвор за седумтемина обвинети за бомбашки напади во Истанбул


Турскиот суд им изрече казни доживотен затвор на 7-темина обвинети за бомбашките напади врз еврејски и британски цели во Истанбул во 2003-тата година, кога загинаа 58 луѓе. Нападите беа организирани од милитанти на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG