Достапни линкови

Вашингтон: Русија и САД немаат заедничка визија за решавање на косовскиот статус


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, денеска, по посетата на Вашингтон, изјави дека Русија и Соединетите Држави немаат заедничка визија за решавање на косовскиот проблем. Тој прецизира дека за разлика од Москва која смета дека решението треба да биде прифатливо и за Белрад и за Приштина, Вашингтон бил на став дека проблемот треба да се решава во Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG