Достапни линкови

Багдад: Загинаа тројца американски војници


Тројца американски војници, кои беа ранети во вчерашните борби во провинцијата Анбар, денеска починале, соопшти командата на американските сили во Ирак. Од планираните 21 илјада дополнителни американски војници за Ирак, 4 илјади се наменети за засилување на безбедноста во провинцијата Анбар.
XS
SM
MD
LG