Достапни линкови

Њујорк: Авганистанската влада не обезбедува сигурност, соопшти Хјуман Рајтс Воч


Хјуман Рајтс Воч соопшти дека над илјада цивили се убиени во Авганистан во 2006 година. Тоа покажува дека Авганистанската влада не обезбедува сигурност во земјата што како цел го постави пред една година. Според Хјуман Рајтс Воч, Кабул и меѓународните подржувачи имаат слаб напредок во обезбедувањето основни потреби за населението.
XS
SM
MD
LG