Достапни линкови

Гурџарат: 11 девојчиња загинале при уривање на интернат


11 девојчиња настрадале при уривањето на зградата на еден интернат во индиската држава Гурџарат. Засега не се познати причините за уривањето, а локалните власти започнале истрага за несреќата.
XS
SM
MD
LG