Достапни линкови

Вашингтон: Произведувачот на автомобили Форд со загуба од 13 милијарди долари


Еден од најголемите произведувачи на автомобили во светот, американски Форд лани ја забележа рекордната загуба во сто и три годишнината од постењето на фирмата. Станува збор за скоро тринаесет милијарди долари или, како што се прецизира, загуба од две илјади долари на произведен автомобил.
XS
SM
MD
LG