Достапни линкови

Вашингтон: Обраќње на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш во денешното обраќање до нацијата се очекува да го брани неговиот план за испраќање дополнителен број војници во Ирак и покрај тоа што повеќето конгресмени и јавноста се против таквиот потег. Буш, како што се дознава, ќе говори и за неговата политика во врска со глобалното затоплување.
XS
SM
MD
LG