Достапни линкови

Техеран: Иран планира воена вежба


Иран планира да започне тридневна воена вежба, што вклучува и проба на ракети со краток домет, јави иранската државна телевизија. Тоа ќе биде прва иранска воена вежба откако минатиот месец Советот за безбедност на ОН воведе санкции за Иран. Како што јави иранската телевизија тридневната ракетна проба ќе биде извршена од страна на елитната револуционерна гарда, недалеку од градот Гарсмар.
XS
SM
MD
LG