Достапни линкови

Пекинг: Пронајдени археолошки културни реликти


Во ископувањата за изградба на објекти за Летните Олимписки Игри 2008, во Пекинг минатата година, ископани се околу 1100 културни реликти од старо време. Според Хсинхуа откриени се и евакуирани околу 700 гробници.
XS
SM
MD
LG