Достапни линкови

Берлин: Разговори за обновување на шестпартитните преговори за Северна Кореја


Во Берлин, според јужно корејскиот министер за надворешни работи Сонг Мин Соон, втор ден како Соединетите Држави и Северна Кореја водат преговори. Стејт Департментот потврди дека помошник државниот секретар Кристофер Хил и северно корејскиот Ким Кју Гван разговараат за обнова на шест партитните преговори за воената нуклеарна програма на Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG