Достапни линкови

Вашингтон: Американските команданти бараат зголемување на трупите во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека американските команданти во Авганистан препорачале зголемување на трупите со цел справување со талибанските напаѓачи. Гејтс на крајот од дводневната посета на Авганисатн рече дека на тоа гледа позитивно. Гејтс не даде детали , освен што напомена оти е важно иницјативата да продолжи и да не им се дозволи на талибанците да се регрупираат.
XS
SM
MD
LG