Достапни линкови

Солун: Девет експлозии одекнаа во Солун


Вкупно 9 експлозии ноќеска по полноќ одекнаа во Солун. Како што ги пренесува МИА локалните медиуми, три рачно изработени бомби биле фрлени врз зградата на даночната управа. три бомби експлодирале пред филијалата на Кипарската Банка, а други три пред банката Милениум. Повредени нема, а биле оштетени неколку банкомати.
XS
SM
MD
LG