Достапни линкови

Исламабад: Најмалку четворица загинати во експлозија на бомба во бегалски камп


Најмалку 4 лица загинаа, а 5 се ранети во експлозија на бомба во бегалскиот камп на североистокот на Пакистан. Во кампот се сместени бегалци од соседен Авганистан. Во кампови во Пакистан живеат стотици илјади авганистански бегалци.
XS
SM
MD
LG