Достапни линкови

Бразил: 15 загинати во обилни дождови


Изобилните дождови што ги зафатија југоисточните делови на Бразил биле трагични за пеесетина лица. Повеќето од нив биле жртви на лизгање на земјиштето во бразилската држава Рио Де Жанеиро. Петнаесет илјади лица ги напуштија домовите поради страхување нови лизгања на земјиштето.
XS
SM
MD
LG