Достапни линкови

Скопје: Црвенковски на Божик во Ирак


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски православниот Божиќ ќе го мине со војниците на Република Македонија кои служат во меѓународната мисија во Ирак, е соопштено од кабинетот на Црвенковски. Тој утре ќе пристигне во воената база во близина на Багдад. Во Ирак Македонија има 35 војници кои служат во рамките на американскиот воен контигент.
XS
SM
MD
LG