Достапни линкови

Газа: Претседателот Абас дал зелено светло за да биде нападната полицијата


Претставник на Хамас го обвини палестинскиот претседател Махмуд Абас дека дал „зелено светло“ да бидат нападнати членовите на полицијата која управува со палеsтинската територија. Халед Абу Хилал, портпарол на контролираното од Хамас Министерство за внатрешни работи, го изјави ова откако претходно претседателот Абас соопшти оти полицијата на исламистичкото движење е нелегална. Хамас смета дека оваа изјава на претседателот Абас е избрзана.
XS
SM
MD
LG