Достапни линкови

Техеран: 38 лица загинаа во авионска несреќа на ирански воен авион


Воен авион се урнал на аеродромот во Техеран при што загинале 38 лица, јави иранската државна телевизија. Како што се соопштено, авионот од типот Антонов-74 и припаѓал на иранската Револуционерна Гарда
XS
SM
MD
LG