Достапни линкови

Кабул: Британскиот премиер Тони Блер во посета на Авганистан


Британскиот премиер Тони Блер денеска е во посета на Авганистан, каде што најнапред ги посети британските трупи, а потоа имаше средба и со претседатателот Хамид Карзаи. Блер претходно во Пакистан со претседателот Первез Мушарав разговараше за соработката во борбата против тероризмот и религиозниот екстремизам.
XS
SM
MD
LG