Достапни линкови

Брациано: Свадба на Том Круз и Кети Холмс


Светот на славните денеска ја набљудува свадбената церемонија на холивудските звезди 44 годишниот Том Круз и 27 годишната Кети Холмс во средновековниот замок во Брациано – Италија. Цереминијата, на која се очекуваат Џон Траволта, Џенифер Лопез, Дејвид и Викторија Бекам се очекува да ја предводи Саентолошката Црква – религија основана во 1954 по научната фикција на писателот Л. Рон Хубард.
XS
SM
MD
LG