Достапни линкови

Сеул: Потпишан договор за транс-азиска железница


Министри за транспорт на 16 земји во Јужна Кореја ќе потпишат договор за транс-азиска железница наречена „Железно свилен пат“ на дводневниот состанок што почнува во Јужна Кореја. Во проектот ќе се поврзат линиите од Русија и Монголија на север со Малезија на југ, Јужна Кореја на исток и Турција на запад.
XS
SM
MD
LG