Достапни линкови

Вашингтон: Следната недела средба Џорџ Буш-Владимир Путин


Американскиот претседател Џорџ Буш идната недела на пат кон Азија ќе се состане со рускиот претседател во Москва. Секретарот за безбедност Стивен Хедли изјави дека Владимир Путин се согласил да се сретне со Буш кога неговиот авион ке слета во Москва за да наполни гориво. Буш и Путин ќе се состанат уште еднаш и на маргините на Азиско пацифичкиот економски форум следната недела во Виетнам.
XS
SM
MD
LG