Достапни линкови

Ерусалим: Израел ќе продолжи со воената операција во Газа


Израелскиот заменик министер за одбарана Ефраим Шех изјави дека тие ке продолжат со воената операција во појасот Газа се додека не ги исплолнат своите цели односно би ги спречиле ракетните напади на бунтовниците кон теририторијата на Израел.Инаку во 4 дневната офанзива на израелската армија како што јавуваат агенциите загинале повеке од 40 Палестници и 1 израелски војник.Во мегувреме палестинскиот лидер Махмуд Абас побара интервенција од Обединтите нации.
XS
SM
MD
LG