Достапни линкови

Свет: Пад на цената на нафтата


Цените на нафтата во светот паднаа под пеесет и осум долари за барел. Аналитичарите велат дека тоа било поради високите американски нафтени резерви, но и поради рестартирањето на два нафтени извора во Нигерија.
XS
SM
MD
LG