Достапни линкови

Белград: Посета на специјалниот американски пратеник за Косово


Специјалниот американски пратеник за статусот ан Косово, Френк Визнер, денеска и утре е во официјална посета на Србија. Најавени се разговори со српскиот државен врв за процесот на решавање на косовскиот статус. Визнер во минатата недела го посети Косово, при што изјави дека ставот на Соединетите Држави останува непроменет дека статусот треба да биде решен до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG