Достапни линкови

Пекинг: Кинеските законодавци дебатираат за првиот кинески закон за поседување имот


Кинеските државни медиуми јавија дека законодавците дебатираат за првиот кинески закон за поседување имот. Клучен дел во дебатата е концептот на приватна сопственост, за кој, според екпсртите на новинската агенција Ксинхуа може да му наштети на законската основа на кинескиот социјалистички систем.
XS
SM
MD
LG