Достапни линкови

Урузган: Најмалку 14 загинати при експлозија на бомба


Најмалку 14 лица загинале, меѓу кои и неколку деца, при експлозија на бомба во авганистанската јужна провинција Урузган. Бомбата била поставена во минибус со цивили. Во меѓувреме НАТО потврди дека најмалку 12 цивили загинале при акциите на алијансата во јужниот дел на Авганистан оваа недела.
XS
SM
MD
LG