Достапни линкови

Вашингтон: Мухамед Ел Барадеи против санкции во случајот со Иран и Северна Кореја


Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеи изјави во Вашингтон дека треба да продолжи дијалогот со Иран и со Северна Кореја во врска со нувните нулеарни програми, оценувајки дека санкциите само ќе ги зголемат тензиите. Барадеи претходно разговараше со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG