Достапни линкови

Виена: Триесетина земји би можеле да развијат технологија за нуклеарно оружје, вели Ел Барадеи


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед ел Барадеи денеска во Виена предупреди дека триесетина земји наскоро би можеле да развијат технологија за нуклеарно оружје. Тој побара воведување построги контроли за да не дојде до натамошно ширење на нуклеарното оружје во светот.
XS
SM
MD
LG