Достапни линкови

Даблин: Запленет хероин со вреднот од два милиони евра


Полицијата во Даблин денеска конфискува хероин чија вредност на "црниот пазар" изнесува два милиони евра. Дрогата е откриена кога полицајци запреле автомобил за да го проверат и во него нашле десет килограми хероин и голема сума пари. Возачот на автомобилот и неговата сопатничка се упасени по обвинение за шверц со дрога. Уапсена е уште една жена која е осомнилена за соучество.
XS
SM
MD
LG