Достапни линкови

Лондон: Шестте светски сили се согласија за можни санкции против Иран


Главните 6 светски сили се согласија на консулатации за можните санкции на Обединетите Нации против Иран. Министрите за надворешни работи и дипломати на Британија, Франција, Кина, Германија, Русија и Соединетите држави синоќа во Лондон одржаа состанок по кој британскиот секретар Маргарет Бекет изјави дека тие се разочарани што Иран не е подготвен да ги суспендира активностите за збогатување на ураниумот.
XS
SM
MD
LG