Достапни линкови

Западен Брег: Убиен локалниот лидер на Хамас


Маскирани вооружени лица денеска на Западниот Брег го убиле локалниот лидер на владејачкото палестинско исламистичко движење Хамас. Во изминативе денови се интензивираа насилствата меѓу приврзаниците на Хамас и на опозициониот Фатах, а вчера фатаховите Али Акса Бригади се заканија дека ќе почнат да убиваат членови на Хамас.
XS
SM
MD
LG