Достапни линкови

Багдад: Парламентот во Ирак го подржа планот на владата за запирање на верското насилство


Ирачкиот парламент го поздрави планот на владата за запирање на верското насилство во земјата. Станува збор за план од четири точки меѓу кои и формирање комитети кои би ги надгледувале напорите на безбедносните сили за воспоставување мир.
XS
SM
MD
LG