Достапни линкови

Ерусалим: Израел целосно се повлече од јужен Либан


Израелските власти истакнуваат дека сега останува на либанската влада да обезбеди мир и безбедност во јужниот дел на Либан. Ова следи по целосното повлекување на израелските сили од Либан што се случи рано изутринава.
XS
SM
MD
LG