Достапни линкови

Сирија: Посета на претседателот на Венецуела Хуго Чавез


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез, кој е во посета на Сирија, денеска во Дамаск разговараше со сирискиот претседател Башар Ал Аасад. Се очекува потпишување договори за соработка во нафтената индустрија, енергијата и културата. Чавез вчера изјави дека Венецуела и Сирија се здружени против, како што рече, американската империјалистичка агресија на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG