Достапни линкови

Багдад: Најмалку 11 загинати во насилствата во Ирак


Најмалку 11 ирачани и двајца американски војници загинале во насилствата во изминативе 24 часа во Ирак, соопштија ирачки претставници. Еден американски војник загинал денеска при експлозија на бомба поставена на пат, а вториот бил убиен вчера при престрелка со бунтовниците. Шест цивили и четворица ирачки полицајци се убиени во други одвоени бомбашки напади и престрелки во Ирак.
XS
SM
MD
LG