Достапни линкови

Скопје: Спомен обележје за војниците загинати кај Љуботенски Бачила


По повод 5 годишнината од загинувањето на 8-те припадници на Македонската армија кај Љуботенски Бачила, денеска на спомен обележјето во касарната Илинден во Скопје, положија венци делегации на Министерството за одбрана, на армијата и на семејствата на загинатите. Во село Љубанци беше откриен споменик и спомен плоча за настраданите војници.
XS
SM
MD
LG