Достапни линкови

Приштина: Загриженост на шест члената Контакт група за Косово за тензиите


Шест члената Контакт група за Косово изрази загриженост за актуелните тензии во северниот дел на Косово каде што мнозинство се србите. Имено три северни општини практично ја прекинаа соработката со институциите во Приштина во моментот кога се водат преговори за статусот на Косово. Во Контакт групата чија делегација е во посета на Косово се Соединетите Држави, Британија, Германија, Франција, Италија и Русија.
XS
SM
MD
LG