Достапни линкови

Јава: Најмалку 320 загинати во цунами


Најмалку триста и давесет луѓе загинале во цунамито што вчера го погоди индонезискиот остров Јава, соопшти спасувачките екипи. Светските агенции пренесуваат дека имало и над сто и пеесет исчезнати. Цунамито беше предизвикано од земјотрес со сила од седум запирка седум степени според Рихтеровата скала на дното на Индискиот океан.
XS
SM
MD
LG