Достапни линкови

Багдад: Најмалку седум лица загинале во експлозии на автомобил бомби


Во денешните експлозии на два автомобила бомби во шиитескиот дел на Багдад загинале најмалку седумм лица, додека над седумнаесет биле повредени. Нападите, како што соопштија ирачките сили за безбедност, биле изведени од бомбаши самоубијци. Вчера ирачкиот претседател Талабани ги повика двете верски групи во земјата на смирување.
XS
SM
MD
LG