Достапни линкови

Газа: Израел негира вмешаност во експлозијата минатата недела во која загинаа осум Палестинци


Израел ја негира вмешаноста во експлозијата во која минатиот петок загинаа 8 палестинци на плажа во појасот Газа. Израел соопшти дека мината била поставена порано од палестинци. Смрта на цивилите беше повод за Хамас, кој ја предводи новата палестинска влада, да го прекине 16 месечното примирје.
XS
SM
MD
LG