Достапни линкови

Газа: Треба да биде закажан референдум по предлогот на Махмуд Абас за признавање на Израел


Палестинскиот лидер Махмуд Абас, како што е најавено, денеска треба да закаже референдум во врска со предлогот за палестинска држава која ќе признае постоењето на Израел. Владејачката палестинска организација Хамас го отфрла вкавиот предлог.
XS
SM
MD
LG