Достапни линкови

Вашингтон: Ел Барадеи и Рајс разговарале за иранската нуклеарна програма


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеи изјави дека разговарал со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс за иранските предлози за решавање на спорот околу нуклеарната програма на таа земја. Официјален Вашингтон соопшти дека не е за директни разговори со Техеран се додека не го прекине процесот за збогатување на ураниумот.
XS
SM
MD
LG