Достапни линкови

Газа: Хамас и Фатах на разговори за прекин на меѓусебните насилства


Ривалските палестински фракции Хамас и Фатах денеска, како што е најавено, ќе се обидат со директни разговори да ги окончаат меѓусебните неколкудневни насилства. На состанокот претседава шефот на палестинската власт Махмуд Абас, чија партија Фатах на минатите избори беше сменета од власт од страна на Хамас.
XS
SM
MD
LG