Достапни линкови

Рамала: Израелските сили го уапсиле Ибрахим Хемед, еден од лидерите на Хамас


Израелските сили изутрината во градот Рамала го уапсиле Ибрахим Хамед, еден од лидерите на Хамас за Западниот Брег. Хамед беше еден од најбараните палестински милитанти. Во меѓувреме, палестинскиот премиер Исмаил Ханиех изјави дека Хамас ќе прогласи долгорочно примирје доколку Изреал се повлече на границата од пред конфликтот во 1967-ма година.
XS
SM
MD
LG