Достапни линкови

Стразбур: Состанок на шефовите на дипломатиите на Советот на Европа


Министрите за надворешни работи на 46 те земји на Советот на Европа денеска се состануваат во Стразбур. На дводневната сесија, Русија ќе го превземе преседавањето, а министерот Сергеј Лавров ке ги презентира приоритети на руското пресеадтелство со Советот на Европа. Денеска министрите ќе се сретнат со специјалниот преставник на Обединетите Нации за Косово Марти Ахтисари.
XS
SM
MD
LG