Достапни линкови

Багдад: Најмалку 9 загинати во два одвоени инциденти


Најмалку 9 луѓе загинаа во два одвоени инциденти во Багдад. Во првиот, вооружено лице стрелало врз минибус во кои имало работници при што загинале петмина, а во вториот случај од експлозија на бомба во близина на полициска патрола загинале 4 лица.
XS
SM
MD
LG