Достапни линкови

Сао Паоло: Во нередите загинаа над 130 луѓе


Властите во Бразил ги демантираа информациите дека ќе преговараат со лидерите на организираниот криминал во земјата со цел да ги запрат нападите на бандите врз полицијата во Сао Паоло. Во нередите во градот од минатиот петок досега загинале над 130 луѓе, од кои 40 полицајци.
XS
SM
MD
LG